Den 11 november bjuder Silf tillsammans med Procuart, Ignite, Jakamo och Qimtek in till ett avslappnat inköpsmingel i hall C. Här möts inköpschefer, strategiska inköpare, leverantörer och branschkollegor för att fortsätta samtalen från scenen och knyta nya kontakter.
Inköpsfunktionens roll växer i takt med att leverantörskedjorna blir mer utsatta. Mässans tema, Resilience powered by industry, handlar om hur robusta och hållbara leverantörskedjor byggs i praktiken. Det är frågor som ofta diskuteras bäst i ett personligt samtal mellan kollegor.
Inköpsminglet är en mötesplats för just det. Efter dagens pass på Competence Stage samlas vi i anslutning till scenen för samtal om inköp, leverantörssamarbeten, kompetensutveckling och framtidens industri.
Du får tillfälle att träffa personer från hela inköpsbranschen, utbyta erfarenheter och fördjupa de diskussioner som startat under dagen. Bakom minglet står Silf tillsammans med partnerna Procuart, Ignite, Jakamo och Qimtek.
Dessa företag arbetar på olika sätt med att utveckla inköpsfunktionen, från kompetens och arbetssätt till digitala verktyg och leverantörssamarbete. Antalet platser är begränsat, så anmäl dig i förväg för att säkra din plats.
Datum: 11 november
Tid: kl. 13.30
Plats: Competence by Subcontractor, monter C01:11, hall C (i anslutning till Competence Stage)