Ju tidigare du gör dina beställningar desto smidigare går ditt mässdeltagande.

Nedan hittar du de viktigaste hålltiderna inför ditt mässdeltagande. Observera att varje deadline är absolut sista datum men du kan gärna göra dina beställningar i god tid innan.

09 Mars

Inbjudningskort - bjud in dina kunder

Eva Siwe
+46 36 15 21 31
eva.siwe@elmia.se

18 mars

Elmias utställarförsäkring

Anneli Dahlgren
Länsförsäkringar
+46 8 588 400 60
anneli.dahlgren@lansforsakringar.se

Lotten Jansson
Länsförsäkringar
+46 8 588 423 11
lotten.jansson2@lansforsakringar.se

Fyll i och skicka in Skadeanmälan om behov uppstår.

18 mars

transport@elmia.se
Tel: +46 36 15 22 85, +46 36 15 22 86

Spedition/Transport Utrikes
+46 70 315 23 33

19 mars

Monterservice - beställ artiklar till din monter
OBS! Efter 2020-03-09 tillkommer en avgift om 50% på våra priser.

Haris Gusinac
+46 36 15 20 47
haris.gusinac@elmia.se

25 Mars

Utställarlista/Mässkatalogen (Mina sidor på webbsidan)
Fyll i företagspresentation, medutställare/agenturer/ varumärken, produktregister

Helena Hellman
+46 36 15 21 48
helena.hellman@elmia.se