Service från start till mål på Elmia Subcontractor

Få hjälp och personlig service från start till mål under Elmia Subcontractor. Elmia samarbetar med Jönköping Airport och Destination Jönköping för att underlätta för dig som besökare av mässan.
– Vi vill pyssla om besökarna. De ska känna sig väl omhändertagna, säger Herman Larsson, marknadschef på Jönköping Airport.

Om ca två veckor är det dags för Elmia Subcontractor 2012. Den 6 november öppnar portarna för norra Europas ledande underleverantörsmässa. Precis som förra året har Destination Jönköping och Jönköping Airport en monter under samtliga mässdagar för att finnas till hands för och hjälpa dig som besökare.
Du kan bland annat checka in både dig själv och ditt bagage redan på mässan – för att kunna gå direkt till gaten på flygplatsen vid hemresan. Du kan också bland annat få tips på bra restauranger och vilka evenemang som äger rum i Jönköping under mässdagarna.
Och servicen börjar redan på flyget till Jönköping.
– Det ska märkas när du kommer ombord på flygplanet att Elmia Subcontractor är i gång. Du blir erbjuden en mässkatalog och när du sedan kommer till Jönköping Airport är du välkommen att ta en gratis anslutningsbuss för att bli transporterad ner till Elmia för direktinsläpp, säger Herman Larsson.
– Vi har haft det här under ett antal mässor och har märkt vilket positivt gensvar vi har fått från besökarna, säger Karin Jerketeg, konferens- och eventansvarig på Jönköping Airport.





Publicerad
2012-10-22

Annonser

  • JU Solar Team